No products in the cart.

a W DÓŁ
Absolutnie wyjątkowe

MUZEUM TATUAŻU

Muzeum Tatuażu w Gliwicach to jedyna tego typu inicjatywa w całej środkowo-wschodniej Europie. Zostało powołane do życia 30 czerwca 2012 roku z inicjatywy Piotra Wojciechowskiego, absolwenta Instytutu Sztuki w Cieszynie, redaktora naczelnego magazynu „Tatuaż – Ciało i Sztuka”, właściciela renomowanego studia tatuażu D3XS TATTOO ORCHESTRA, tatuatora i kolekcjonera.

Jest to placówka popularyzująca historię, piękno i różnorodność zjawiska tatuażu, dzięki której w oryginale można zobaczyć: plemienne narzędzia do tatuowania z różnych stron świata; zbiór elektrycznych maszynek od początków XX w. po czasy współczesne; ksiegozbiór publikacji dotyczących tatuażu od XVIII w.; kolekcja japońskich drzeworytów ukiyo-e z XIX w.; ręcznie wykonywanych motywów na tatuaż (tzw. tattoo flash) z przestrzeni całego XIX stulecia; liczne litografie, fotografie i pocztówki z poprzednich stuleci… Słowem wszystko, co ma jakikolwiek związek z tatuażem i ilustruje jego bogatą hitorię.

Sprawdź dostępne terminy

Rezerwacja online

Wypełnij formularz, a w najbliższym czasie sprawdzimy dostępność wybranego przez ciebie terminu. Potwierdzenie rezerwacji orzymasz drogą mailową na wskazany przez Ciebie adres.