No products in the cart.

WydarzeniaMarian Ruzamski – Zapomniany mistrz akwareli

tattooXorchestra

Marian Ruzamski – Zapomniany mistrz akwareli

W sobotę 25 marca w naszym Muzeum Tatuażu odbył się ciekawy wernisaż prac zapomnianego polskiego mistrza akwareli, Mariana Ruzamskiego (1889-1945). Nasze Wydawnictwo Kontrowers uświetniło wystawę pięknym katalogiem, który dostępny jest także na naszym sklepie internetowym. Jak widać my nie tylko tatuujemy, lecz pławimy się w nurcie fascynującej nas historii, jak i sztuki… Zapraszamy naszych klientów (i nie tylko!) na ciekawą wystawę! Ekspozycja dostępna do końca kwietnia!
 
Wystawa Mariana Ruzamskiego w naszym muzeum to trzeci z kolei event związany ze środowiskiem skupionym wokół Stanisława Szukalskiego i Szczepu Rogate Serce. Zarówno sam temat, jak i grupa tych niesamowitych artystów wciągnęły nas na tyle, że bardzo chętnie moglibyśmy robić cykliczne wystawy dedykowane każdemu z członków Szczepu Rogate Serce z osobna. Zwłaszcza, że ten lekko zapomniany bądź przemilczany temat zdaje się dziś wracać do łask i żyć swym nowym życiem. Dlatego my, jako Muzeum Tatuażu i Wydawnictwo Kontrowers, również chcielibyśmy podpiąć się pod ten nurt rosnącej mody na Rogate Serce i Szukalskiego, bo wydaje nam się, że w dzisiejszych czasach naprawdę warto ponownie przyjrzeć się nie tylko ideom, głoszonym przez Szczep, ale także samym jego członkom, ich życiu, twórczości i niesamowitym biografiom, jakie pozostawili po sobie…
 
Cieszymy się niezmiernie, że na krótko po wydaniu pierwszej obszernej monografii Mariana Ruzamskiego, napisanej przez dr Tadeusza Zycha, dyrektora Muzeum Historycznego miasta Tarnobrzega, możemy dopomóc w promocji i ocalaniu od zapomnienia tego tak niedocenionego artysty, mistrza polskiej akwareli, Mariana Ruzamskiego. 

Post a comment